Bílý muž a černá žena

Jednoho dne, jdavše po ulici, jsem uviděl zajímavou dvojici. Proti mě se ruku v ruce ubíral běloch s černoškou. Bílý muž a černá žena.

Bílý muž se náhle sklonil a jen tak, z radosti, políbil černou ženu na ústa. V tu ránu mě zaplavily divoké představy.

Bílý muž tisknoucí se na černou ženu. Nazí. Kontrast. Černá - bílá - bílá - černá. Bílá ruka na černém ňadru, bílý válec nořící se do černého tunelu, bílé sperma na černé kůži. Dvě děti, černé a bílé. A nebo jedno černé a jedno bílé? Nebo snad obě dvě černobílé? Jedno kárované, druhé pruhované! Nebo obě čokoládové z bílými zoubky, ostrými jako jehly?

Představy odezněly stejně rychle jako přišly. Dvojice mě minula a já se na chvilku zastyděl. Jsem snad rasista, když mě vadí jejich černobílá láska? Jsem snad Bůh, že je v duchu soudím? Ne. Nejsem ani jedno ani druhé. Jsem jen jeden z mnoha, kteří nemají svůj protějšek. Jeden z mnoha mužů, kteří nemají svou černou ženu, či žen nemajících svého bílého muže. Cítil jsem, že mé pocity vůči tomuto páru nebyly nic jiného než závist. Záviděl jsem tomu bílému muži, že si našel svou černou ženu a spolu tvoří nerozlučné a přesto rozdílné jin a jang.

To já svou černou ženu, narozdíl od onoho bílého muže stále ještě hledám. Hledám a nenacházím ve společnosti plné, pro mě jen bílých, žen.