ROK 1999

Obrázky se po kliknutí zvětší

Zuzka, Pavel, Lenka a Markéta se choulí k sobě pod Dívčím hrádkem. Nadmořská výška (cca 400 m. n. m.) je tak obrovská že zde leckdy bývá i 10 °C a pro netrénované těla to může být velice nepříjemné.

David, Roman, já, Lenka, Pavel, Zuzka, Markéta a Jindřiška, posilněni lihovinou i přes nepřízeň počasí vykouzlily úsměvy na svých promrzlých rtech.

Jelikož zima byla tak strašná, dohodli jsme se, že fotit po cestě už nebudeme, neboť při pokusu zmáčknout spoušť fotoaparátu, prst často přimrzl a také závěrka fotoaparátu nepracovala zcela správně a fotky byly většinou silně přeexponované. Proto jsme se vyfotili až na závěr akce na nádraží v Mikulově, kde díky větši koncentraci lidí nebyla taková zima.

O náročnosti letošní akce Pálava svědčí i to, že akce se zúčastnil Michal Kuňák s družkou a se psy. Tento otrlý tlumačák zimu tak těžce nesl, že se nenechal ani jednou fotografovat, protože se neustále zahříval hbitým poskakováním a díky pomalé závěrce foťáku by byl na fotkách zcela rozmazaný. Chudáci psíci byli tak promrzlí že ještě ani ve vlaku nestačili zcela rozmrznout. Družka nerozmrzla vůbec.